Kis túlzással azt mondhatjuk, hogy szinte minden magyarnak van okostelefonja, vagy ha nem is okos, de mobiltelefonja. Egy ezzel kapcsolatos felmérés arra mutatott rá, hogy az okostelefon-felhasználók száma az országban 6,2 millió, ráadásul a trendek növekednek. Vagyis egy hatalmas piacról van szó, ahol nem csak a telefonok, de az olyan kellékek eladása is dinamikusan növekszik, mint amilyenek a telefontokok.
A lakosság többsége a kétezres évek elején vásárolta meg első mobiltelefonját, amelyet a következő évtizedben cserélt le okostelefonra, amely már minden földi jóval el volt látva, de elsősorban internetes kapcsolattal. Az első időszakban még nem volt jellemző a telefontokok és más kiegészítők vásárlásra, amire két nagyon kézenfekvő magyarázat létezik. Az egyik, hogy akkor még nem igazán terjedt el ez a trend és nem is túl sok modellhez gyártottak telefontokokat, a másik pedig, hogy akkoriban a telefonok méreténél az volt az irányvonal, hogy azok minél kisebbek legyenek, így pedig stabilan tudtuk a markunkban tartani a telefont, ezért aztán a telefontokok használata is indokolatlannal tűnt.

Három évtizedes történet
Pedig, annak ellenére, hogy a többségünk az új évezredben vált mobilfelhasználóvá, maga a szolgáltatás sokkal korábban indult el Magyarországon, egészen pontosan 1990-ben. Budapesten a Száva utcai leadótorony 1988-ban készült el, ezt használta fel a Matáv és a US West International nevű amerikai cég által létrehozott Westel két évvel később, hogy üzembe helyezze az első bázisállomást.
A régió országaihoz képest Magyarországon a mobilozás egyébként sokkal gyorsabban terjedt el. Ennek egyik oka az üzletágban dolgozó szakemberek szakmai hozzáértése volt, a másik pedig a történelmi előzmény. Kabaréjelenetek, anekdoták születtek arról, milyen nehéz volt az országban vezetékes telefonhoz jutni. Várólisták voltak, hiányosak voltak a technikai lehetőségek, volt aki évtizedekig várt a sorára. Úgyhogy, amint lehetőség nyílt arra, hogy ezt a korlátozást átlépjük és végre saját számot, telefont kapjunk, sokan ugrottak és már vásárolták is első mobiljaikat.
Ez volt az oka annak, hogy amellett, hogy a kilencvenes években jellemzően a cégek, vállalkozások szereztek be mobiltelefonokat, számos magánszemély is ez a lépés mellett döntött, megunva a sükettelefonozást, még ha ez kezdetben ráfizetéses üzlet is volt.
Kell egy jó telefontok
Ma már ez persze történelem. Ahogy cikkünk elején már jeleztük, Magyarországon több mint hatmillió okostelefon van forgalomban. A telefonok értékesítése mellett fellendült a különböző kiegészítők iránti kereslet is, amelyek közül élen járnak a telefontokok. Nagyon sokféle típusú, anyagú, tervezésű telefontok közül választhatunk, amiről megggőződhetsz, ha szétnézel webshopunkban, ahol szűrhetsz modell, méret, árfekvés szerint.
Ha pedig feltennéd a kérdést, miért is lenne szükséged telefontokokra, erre adhatunk egy rövidebb és egy hosszabb választ is. A rövidebb, hogy csak, de persze, ez csak vicc. Ha megnézed a telefontokok kínálatát, te magad is láthatod, hogy a kínálat végtelen. Választhatsz olcsóbb, közepes és magas árfekvésű telefontokok közül. Ha csak a képernyőt szeretnéd védeni, akár egy képernyővédő fólia is megteszi, de ha olyan a munkád, vagy olyan helyeken jársz, ahol nagyobb a sérülés veszélye, akkor találsz masszívabb anyagból készült telefontokokat is.
Emellett, nem kell a szót annak legszűkebb értelmében értelmezni, ugyanis a telefontokok között olyan formabontót is találhatsz, amit a karodra tudsz rögzíteni és nagyszerűen szolgálhat futás, kerékpározás közben.